تبلیغات
تصاویر زیباسازی نایت اسکین

ابزار وبلاگ
در این وبلاگ
در كل اینترنت

مترجم سایت

آموزش رانندگی+ رانندگی+ آموزش رانندگی با دنده اتوماتیک +مربی آموزش رانندگی+ آموزش رانندگی به گواهینامه دارها+ ranandegi+ آموزشگاه رانندگی+رانندگی تدافعی +driving+ بهترین مربی رانندگی+ مربی تعلیم رانندگی + آموزش رانندگی مجازی+ آموزش رانندگی خصوصی+ریس +آموزش - برای کاهش خطر تصادف به چه نکاتی در حین رانندگی توجه کنیم
 
آموزش رانندگی+ رانندگی+ آموزش رانندگی با دنده اتوماتیک +مربی آموزش رانندگی+ آموزش رانندگی به گواهینامه دارها+ ranandegi+ آموزشگاه رانندگی+رانندگی تدافعی +driving+ بهترین مربی رانندگی+ مربی تعلیم رانندگی + آموزش رانندگی مجازی+ آموزش رانندگی خصوصی+ریس +آموزش
 
 
خبرگزاری فارس: 4 کشته و 66 زخمی در حوادث رانندگی استان کرمانشاهتصادفات رانندگی اولین عامل مرگ و میر در سنین بچگی، نوجوانی و جوانی است. جدای از خطر مرگ، هر ساله تعداد چند برابر کسانی که بدنبال تصادف وسایل نقلیه فوت میکنند مجروحان ایت تصادمات هستند.

آسیب های بدنبال تصادف وسیله نقلیه نه تنها میتواند آثار جبران ناپذیری بر زندگی سالم و مستقل فرد تا آخر عمرش داشته باشد بلکه آمار بالای تصادفات موجب تحمیل فشارهای شدید مالی بر اقتصاد بهداشتی جامعه میشود. هر روز پزشکان ارتوپد شاهد قربانیان تصادفاتی هستند که تصمیم گرفته اند رانندگی کنند ولی اصول آنرا رعایت نکرده اند. با رعایت قوانین ترافیکی، اصل رانندگی تدافعی، حفظ اتومبیل در وضعیت فنی مناسب، بستن کمربند ایمنی، رانندگی نکردن در حالت خواب آلودگی و استفاده نکردن از تلفن همراه در حین رانندگی میتوان تا حد زیادی احتمال تصادف رانندگی را کاهش داد.موقع رانندگی حواس پرتی نداشته باشید


خیلی چیزها میتواند حواس راننده را موقع رانندگی پرت کند. سر و صدا و بازی بچه ها، وجود حیوانات خانگی در اتومبیل و رادیو از این علل هستند. استفاده از تلفن همراه برای صحبت کردن و از آن خطرناک تر نوشتن یا خواندن پیام کوتاه در حین رانندگی و یا استفاده از وسایل پخش موسیقی پرتابل میتواند بشدت خطرناک باشد. پرت شدن حواس و بی دقتی در حین رانندگی بخصوص در جوان ها بیشتر است.قبل از رانندگی از الکل استفاده نکنید
کمترین عواقب رانندگی بعد از مصرف الکل از دست دادن گواهینامه رانندگی تان است و بیشترین آن اینست که خودتان یا کس دیگری را بکشید. مصرف الکل موجب میشود واکنش های شما کند شود، تعادل شما بهم بخورد و تمرکز شما کم شود. اگر تحت تاثیر الکل هستید از تاکسی استفاده کنید.


از کمربند ایمنی استفاده کنید


در هر تصادف اتومبیل دو برخورد رخ میدهد. اولی وقتی است که ماشین به یک مانع برخورد میکند ولی جراحت یا مرگ اغلب به علت برخورد دوم است یعنی موقعی که سرنشین اتومبیل به داخل اتومبیل برخورد میکند یا از اتومبیل به بیرون پرتاب شده و به زمین برخورد میکند. احتمال پرتاب شدن به بیرون اتومبیل در کسانی که کمربند ایمنی نبسته اند ده برابر است. احتمال مرگ یا جراحت بعد از تصادف در کسانی که از کمربند ایمنی استفاده نکرده اند دو برابر میشود.

بعضی افراد فکر میکنند استفاده از کمربند ممکن است آنها را در موقع تصادف یا اگر آتش سوزی در اتومبیل رخ دهد یا اتومبیل در رودخانه ای بیفتد در داخل اتومبیل گیر بیندازد. این فکر غلط است. طبق آمار گیر کردن در اتومبیل فقط یک دهم درصد از کل مرگ و میر های بدنبال تصادف است. بیشتر کسانی که در حین تصادف کمربند نبسته اند و از ماشین به بیرون پرتاب شده اند میمیرند و اکثر آنها از پنجره جلویی ماشین به بیرون پرتاب میشوند.

بعضی افراد فکر میکنند استفاده از کمربند ایمنی ممکن است آنها را مجروح کند. البته این امکان وجود دارد ولی در اکثر موارد علت آن درست نبستن کمربند است و یا اینکه شدت تصادف به حدی زیاد بوده که اگر سرنشین اتومبیل کمربند نبسته بود آسیب بمراتب شدیدتری میدید یا حتی فوت میکرد.
بعضی ها فکر میکنند بستن کمربند ایمنی فقط برای سفرهای خارج شهری و بزرگراه ها است. این فکر غلط است. اکثر تصادفات رانندگی در سرعت های زیر 60 کیلومتر اتفاق میفتد. حتی در سرعت 20 کیلومتر در ساعت هم گزارش فوت در کسانی که کمربند ایمنی نبسته اند گزارش شده است.
کمربند ایمنی و زنان باردار

بهترین حمایتی که یک زن باردار موقع نشستن در یک اتومبیل میتواند از جنین خود بکند بستن کمربند است. یک زن باردار باید نوار پایینی کمربند را از زیر شکم خود عبور دهد و نوار بالایی آن را از بین سینه های خود عبور دهد. مطمئن باشید اگر کمربند را درست ببندید در موقع تصادف نه تنها هیچ آسیبی به شما و جنین شما نمیرسد بلکه وی را از آسیب هم مصون کرده اید.


کمربند ایمنی و کیسه هوا


بعضی افراد فکر میکنند چون اتومبیل آنها کیسه هوا دارد نیازی به استفاده از کمربند ایمنی ندارند. این فکر درست نیست. ایربگ یا کیسه هوا جایگزین کمربند نیست. کیسه هوا فقط یک مکمل برای کمربند است. کیسه هوا در حین تصادفاتی که ضربه از جهات متفاوتی به اتومبیل وارد میشود و یا وقتی ماشین چپ میکند یا موقعی که ضربه از کنار به اتومبیل وارد میشود کمک زیادی به سرنشین نمیکند. حتی اگر اتومبیل شما مجهز به کیسه هوا است باید از کمربند ایمنی استفاده کنید.

پشت سری
استفاده از پشت سری میتواند نیمی از آسیب های وارده به گردن را در حین تصادفات کاهش دهد. بهترین نوع پشت سری آنهایی هستند که ثابت اند. پشت سری هایی که ارتفاع آنها قابل تنظیم است اغلب اوقات در پایین ترین وضعیتشان قرار گرفته اند و درست پشت سر زاننده یا سرنشین قرار نمیگیرند.


صندلی بچه


در موقع تصادف، بچه ایکه روی صندلی ایمنی مهار نشده است مثل یک گلوله به اطراف پرتاب میشود. یک چهارم آسیب های بدنی به بچه هایی که در اتومبیل سوار شده اند و روی صندلی ایمنی نبوده اند نه به علت تصادف بوده است بلکه در حین ایستادن ناگهانی ماشین یا چرخش ماشین بچه به یک طرف پرت شده و آسیب دیده است.


کمربند ایمنی اتومبیل مناسب بچه نیست چون نوار بالایی آن نمیتواند از جلوی شانه وی عبور کند. بنابراین بچه ها باید در هنگام سوار شدن به اتومبیل بر روی صندلی ایمنی قرار گیرند. نکته مهم اینست که این صندلی ها باید محکم به صندلی اتومبیل متصل شود وگرنه در حین تصادف، بچه و صندلی با هم مثل یک گلوله پرتاب میشوند. در بچه های کمی بزرگتر از صندلی هایی استفاده میشود که ارتفاع بچه را کمی بالاتر میاورد بطوریکه کمربند ایمنی اتومبیل بتواند از جلوی شانه او عبور کند. اگر بچه از زمان کودکی عادت کند روی صندلی ایمنی بنشیند در سال های بعد هم استفاده از آنرا قبول میکند.

هیچگاه و تحت هیچ عنوان نباید بچه در صندلی مسافر کنار راننده بنشیند حتی برای زمانی کوتاه. خطرناکتر از آن بچه ایست که در صندلی جلو سرپا ایستاده است. در موقع تصادف این بچه به راحتی از شیشه جلوی اتومبیل به بیرون پرتاب میشود. هیچ گاه کودک خود را روی پای خود نگذارید. این وضعیت یکی از خطرناک ترین حالاتی است که در موقع تصادف میتواند به بچه آسیب بزند.نوع مطلب :
برچسب ها :
درباره وبلاگ


ضمن خیر مقدم به شما بازدیدکننده عزیزبه استحضار شما دوست عزیز می رساند که مرکز بین المللی رانندگی کریمی با تجربیات بین المللی و اساتید فوق حرفه ای در سطوح مختلف جهت برگزاری دوره های مختلف از سطح مبتدی برای گواهینامه دارهای فاقد مهارت تا سطح فوق حرفه ای برای ریس اعلام آمادگی دارد. تجربه+دانش+تعهد+تخصص بین المللی=آسایش و آرامش شما دوست عزیز. کیفیت اتفاقی نیست. موفقیت شما آروزی ماست. باما حرفه ای شوید. یک بار رانندگی رابیاموزید وبرای همیشه از رانندگی خود لذت واقعی راببرید. مطالب این وبلاگ کاملا تخصصی بوده و توصیه می شود از کلیه صفحات بازدید به عمل آورید. ازکلیه متخصصین بین المللی برای برگزاری دوره های مختلف در داخل و خارج دعوت به همکاری می گردد، لطفا رزومه کاری خارج از کشور خود را برای ما ارسال فرمایید.

مدیر وبلاگ : ramtin karimi
نویسندگان
نظرسنجی
نظرشما در مورد پروتال بین المللی رانندگی کریمی چیست؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 

رنک الکسا

دیکشنری

اوقات شرعی

كد ساعت و تاريخ

پیج رنک

وضعیت آب و هوا

حدیث

رنک الکسا

ابزار امتیاز دهی

تماس با ما
پرتال آموزشی و استخدامی
نایت اسکین-ابزار گوکل
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by Night-Skin

نایت اسکین ، مرجع قالب و ابزارهای وبلاگ نویسیابزار معرفی وبلاگ به دوستان

استخدام نیوز
سیستم افزایش آمار هوشمند تک باکس

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service