تبلیغات
تصاویر زیباسازی نایت اسکین

ابزار وبلاگ
در این وبلاگ
در كل اینترنت

مترجم سایت

آموزش رانندگی+ رانندگی+ آموزش رانندگی با دنده اتوماتیک +مربی آموزش رانندگی+ آموزش رانندگی به گواهینامه دارها+ ranandegi+ آموزشگاه رانندگی+رانندگی تدافعی +driving+ بهترین مربی رانندگی+ مربی تعلیم رانندگی + آموزش رانندگی مجازی+ آموزش رانندگی خصوصی+ریس +آموزش - پیش گیری از "سرخوردن بر روی آب"
 
آموزش رانندگی+ رانندگی+ آموزش رانندگی با دنده اتوماتیک +مربی آموزش رانندگی+ آموزش رانندگی به گواهینامه دارها+ ranandegi+ آموزشگاه رانندگی+رانندگی تدافعی +driving+ بهترین مربی رانندگی+ مربی تعلیم رانندگی + آموزش رانندگی مجازی+ آموزش رانندگی خصوصی+ریس +آموزش
 
 
یکشنبه 5 آذر 1391 :: نویسنده : ramtin karimi
hydroplaning" یا "سرخوردن بر روی آب" زمانی اتفاق می افتد که شیارهای روی لاستیک ها نتوانند باران یا آب را از زیر چرخ ها و یا از زیر عاج های لاستیک که قرار است؛ اصطکاک مناسب به وجود آورد را به بیرون هدایت کنند.
در زمان "سرخوردن بر روی آب" عاج ها به جای این که روی کف خیابان قرار گیرند بر روی آب می لغزند. عواملی متفاوت بر میزان سرعتی که این واقعه اتفاق می افتد، تاثیر می گذارند. نظیر: عمق آب، سرعت اتومبیل، وزن وسیله ی نقلیه، پهنای لاستیک، عمق شیارها و طراحی شیارها. اما همه ی لاستیک ها در زمان ترکیب سرعت و عمق کافی آب، سرخوردن بر روی آب را تجربه می کنند. اغلب اوقات هنگامی که اتومبیل پرسرعت شما به چاله ی آب وارد می شود، "سرخوردن بر روی آب" ایجاد می شود؛ چرخ های هدایت کننده ناگهان کشیده شده و اتومبیل به طرف گودال آب کشیده می شود. بهتر است قبل از رسیدن به چاله ی آب سرعت خود را کاهش دهید. در مواقع دیگر هنگام بارش زیاد باران، آب به اندازه ی کافی برای "سرخوردن بر روی آب" (بدون نیاز به هیچ گودالی) وجود دارد. راننده ی باتوجه، بایست عوامل پدیدآورنده ی امکان رخداد این اتفاق را تشخیص داده و به منظور پیش گیری از این مشکل به اندازه ی کافی سرعتش را کم کند. اولین نشانه ی این اتفاق وقتی است که: اتومبیل ناگهان به طرف آب عمیق تر کشیده می شود و لغزشی غیر قابل کنترل رخ می دهد؛ یا ممکن است به یک پیچ برسید و متوجه شوید که اتومبیل تابع فرمان نیست. در مسیر مستقیم، تکان اندک فرمان می تواند نشانه ای از "سرخوردن بر روی آب" باشد، یا این که در هنگام پیچیدن متوجه شوید که اتومبیل به فرمان شما جواب نمی دهد. راه دیگر، بررسی رد لاستیک در آینه ی اتومبیل است. شما باید بتوانید خطوط واضح شیارها را روی سطح خیس پشت سرتان ببینید و حتی باید بتوانید طرح روی لاستیک را هم برای لحظه ای، قبل از آن که آب کاملا روی آن را بپوشاند مشاهده کنید. توجه داشته باشید: اگر "سرخوردن بر روی آب" اتفاق نیافتاد به این معناست که شیارهای روی لاستیک، آب را به راحتی به بیرون هدایت می کند. اگر رد لاستیک و طرح شیارها را به طور واضح بر سطح جاده ی پشت سر خود ندیدید، آهسته کنید زیرا ممکن است بر روی چهارچرخ در حال اسکی کردن باشید!

اگر خود را در حال "سرخوردن بر روی آب" دیدید، با ترمزها هیچ کاری نداشته باشید. پا را از روی پدال گاز برداشته و اگر سوار بر اتومبیل استاندارد دنده ای هستید کلاچ را گرفته و بگذارید سرعت به حدی برسد که سرخوردن متوقف شود. برخی از کارشناسان توصیه می کنند: در اتومبیل های اتوماتیک زمانی که سرعت را کم می کنید دنده را روی خلاص بگذارید اما من توصیه نمی کنم. یادتان باشد: آرامش بسیار مهم است، نباید حرکات سریع و ناگهانی داشته باشید. هنگام وقوع این وضعیت قادر به تغییر جهت فرمان نخواهید بود.

شما می توانید از "سرخوردن بر روی آب" پیش گیری کنید. لاستیک های مناسب تهیه کنید. در باران سرعت را کاهش دهید. (به حداقل یک سوم برسانید) اگر پشت راننده ی دیگری حرکت می کنید در صورت امکان و با حفظ احتیاط، سعی کنید بر روی اثر چرخ های او حرکت کنید. اجازه دهید چرخ های او آب ها را جا به جا کند و کار شما آسان تر شده؛ تا به شما کمک کند که به سلامت رانندگی کنید. CARX1

نوع مطلب :
برچسب ها :
درباره وبلاگ


ضمن خیر مقدم به شما بازدیدکننده عزیزبه استحضار شما دوست عزیز می رساند که مرکز بین المللی رانندگی کریمی با تجربیات بین المللی و اساتید فوق حرفه ای در سطوح مختلف جهت برگزاری دوره های مختلف از سطح مبتدی برای گواهینامه دارهای فاقد مهارت تا سطح فوق حرفه ای برای ریس اعلام آمادگی دارد. تجربه+دانش+تعهد+تخصص بین المللی=آسایش و آرامش شما دوست عزیز. کیفیت اتفاقی نیست. موفقیت شما آروزی ماست. باما حرفه ای شوید. یک بار رانندگی رابیاموزید وبرای همیشه از رانندگی خود لذت واقعی راببرید. مطالب این وبلاگ کاملا تخصصی بوده و توصیه می شود از کلیه صفحات بازدید به عمل آورید. ازکلیه متخصصین بین المللی برای برگزاری دوره های مختلف در داخل و خارج دعوت به همکاری می گردد، لطفا رزومه کاری خارج از کشور خود را برای ما ارسال فرمایید.

مدیر وبلاگ : ramtin karimi
نویسندگان
نظرسنجی
نظرشما در مورد پروتال بین المللی رانندگی کریمی چیست؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 

رنک الکسا

دیکشنری

اوقات شرعی

كد ساعت و تاريخ

پیج رنک

وضعیت آب و هوا

حدیث

رنک الکسا

ابزار امتیاز دهی

تماس با ما
پرتال آموزشی و استخدامی
نایت اسکین-ابزار گوکل
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by Night-Skin

نایت اسکین ، مرجع قالب و ابزارهای وبلاگ نویسیابزار معرفی وبلاگ به دوستان

استخدام نیوز
سیستم افزایش آمار هوشمند تک باکس

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service