تبلیغات
تصاویر زیباسازی نایت اسکین

ابزار وبلاگ
در این وبلاگ
در كل اینترنت

مترجم سایت

آموزش رانندگی+ رانندگی+ آموزش رانندگی با دنده اتوماتیک +مربی آموزش رانندگی+ آموزش رانندگی به گواهینامه دارها+ ranandegi+ آموزشگاه رانندگی+رانندگی تدافعی +driving+ بهترین مربی رانندگی+ مربی تعلیم رانندگی + آموزش رانندگی مجازی+ آموزش رانندگی خصوصی+ریس +آموزش - آیین درست رانندگی-پیشگیری یا درمان
 
آموزش رانندگی+ رانندگی+ آموزش رانندگی با دنده اتوماتیک +مربی آموزش رانندگی+ آموزش رانندگی به گواهینامه دارها+ ranandegi+ آموزشگاه رانندگی+رانندگی تدافعی +driving+ بهترین مربی رانندگی+ مربی تعلیم رانندگی + آموزش رانندگی مجازی+ آموزش رانندگی خصوصی+ریس +آموزش
 
 
پیشگیری یا درمان

اصولاً یكی از دلایل مهمی كه بشر را به سمت پیشگیری سوق می دهد، این است كه می خواهد بداند چگونه می توان از به وجود آمدن عوامل خطر زای طبیعی جلوگیری نمود؟ چه تمهیدات و چه برنامه ریزی هایی باید انجام داد تا بتوان از حوادث و پیشامدهای ناگوار جلوگیری كرد؟ چه آموزش ها و چه مهارت هایی را باید كسب كند تا بتواند بلایای ناگهانی را پیش بینی و خنثی نماید؟

اغلب بررسی ها در این زمینه نشان می دهد كه سرمنشأ اكثر حوادث و بلاهای ناگهانی، نادانی و عدم آگاهی بشر در زمینه های مختلف بوده است.

یكی از این بلایای اجتماعی در عصر ما، تصادفات وسایل نقلیه است و طبق آمار اعلام شده در بسیاری از كشورها، مرگ هایی كه در اثر تصادفات وسایل نقلیه پیش می آید از میزان مرگ و میر بعضی بیماری های بدون علاج بیشتر است.

حال این سؤال پیش می آید كه چرا با وجود راه های فراوانی كه برای پیشگیری از حوادث رانندگی وجود دارد، هر روزه ما شاهد افزایش تصادفات و تلفات انسانی در سطح ایران و جهان هستیم؟

متأسفانه آمارهای رسمی ارائه شده، حكایت از آن دارد كه در هر ۲۶ دقیقه، یك نفر در ایران جان خود را به علت بروز حوادث ترافیكی از دست می دهد و میانگین سنی این تلفات ۷/۳۵ سال است.

چرا و چرا و چرا ؟!؟!؟! ...

آموزش رانندگی تنها این نیست كه ما یاد بگیریم پشت چراغ قرمز بایستیم و یا در محل توقف ممنوع پارك نكنیم، روی خط ممتد دور نزنیم و یا روی خط عابر پیاده توقف ننماییم، معنای چراغ زرد چشمك زن و یا چراغ قرمز چشمك زن را بیاموزیم ووو، این ها همه جزئی از اصول و قواعدی است كه یك راننده می بایست بداند و بیآموزد.

به عقیده ی بنده عوامل متعدد دیگری وجود دارند كه نقش بسیار مهمی در پیشگیری و كاهش حوادث و تصادفات رانندگی ایفا می كنند كه در ذیل به برخی از آن ها اشاره می نمایم:

۱- اخلاق در رانندگی: همان طور كه در مبحث "نقش مهم مشاوره و اخلاق در رانندگی" به طور كامل به آن اشاره گردید، این موضوع در بسیاری از مواقع با تعهدی كه در راننده ایجاد می نماید، می تواند نقش مهمی در پیشگیری از حوادث داشته باشد.

۲- آموزش های ریشه ای در تمام ابعاد: همان گونه كه در مبحث "نیاز به تحول و دگرگونی" به آن اشاره شد، آموزش آیین درست رانندگی می بایست از سنین كودكی آغاز گردیده تا در سنین بالاتر بتوانیم نتایج مثبت آن را ببینیم.

۳- بالا بردن سطح آگاهی های عموم: یكی از موارد مهمی كه به وسیله ی آن می توان از بروز حوادث رانندگی جلوگیری نمود، انعكاس نتایج بی دقتی و بی توجهی دیگران نسبت به آیین درست رانندگی است كه رسانه های جمعی عهده دار این امر مهم می باشند.

۴- تغییر شیوه های آموزش: همان طور كه در مباحث قبلی بیان گردید، در بسیاری از مواقع مشاهده نموده ایم كه افراد بعد از اخذ گواهینامه (به دلیل آموزش های ناصحیح و سطحی)، آگاهی و مهارت های لازم را در زمینه های مختلف كسب ننموده اند، بنابراین بازنگری در شیوه های آموزشی مرسوم در مؤسسات، امری ضروری است.

۵- ایجاد مراكز تربیت مربی: از آن جا كه این موضوع، یعنی مربی حرفه ای و با تجربه، می تواند نقش مهمی در تربیت هنرجویان ایفا نماید، ضروری است مراكزی ایجاد گردد تا با آموزش های لازم، مربیانی متخصص، حرفه ای و ورزیده به مؤسسات آموزشی معرفی نمایند.

۶- دانش استفاده از تجهیزات خودرو: این امر نیز یكی از موارد مهم در پیشگیری است، چرا كه بسیاری از افراد شیوه ی نگهداری و استفاده ی صحیح از تجهیزات خودرو را ندانسته و بعضاً به صورت سطحی آموخته اند، لیكن در مواقعی منجر به بروز حادثه می گردند.

۷- مدیریت در رانندگی: راننده باید قبل از حركت، وضعیت جسمی و روانی خود و همچنین وضعیت خودرو، جاده و خیابان را بررسی و به عبارتی مدیریت نماید. چرا كه در بیشتر مواقع مشاهده گردیده است كه اكثر تصادفات رانندگی، در اثر عدم سلامت جسم و روان راننده، خودرو و یا عدم اطلاع از وضعیت راه ها، صورت پذیرفته است.

متأسفانه بسیاری از رانندگان، در مورد رانندگی برداشت های ناصحیح دارند و اصولاً این نوع برداشت های غلط، از گذشته در ذهن آن ها شكل گرفته و نهادینه گردیده است. از نظر اینجانب می توان با دادن آموزش صحیح، آگاهی و اطلاعات مكفی به هنرجویان، برداشت های منفی را از ذهن آنان محو و اطلاعات و آگاهی های لازم را به ایشان تفهیم نمود.

در اینجا لازم می دانم به برخی از این تصورات نادرست، اشاره نمایم:

برخی این گونه می گویند كه تا تصادف نكنیم راننده نمی شویم و باكی از تصادف نداریم چون اتومبیل بیمه است و تمام خسارت ها را پرداخت می كند، بعضی دیگر نیز اعتقاد دارند كه برای یادگیری رانندگی نیازی به تعلیم و آموزش نیست، بلكه به خودی خود می توان با گذشت زمان آن را آموخت، بعضی دیگر نیز این چنین فكر می كنند كه آموزش فقط برای اخذ گواهینامه است، برخی دیگر همواره به دیگران توصیه می كنند كه رانندگی را باید خودمان یاد بگیریم، یك فرمان است و یك گاز و یك ترمز و ...

آیا به نظر شما با این طرز تفكر می توان از تصادفات رانندگی پیشگیری نمود؟ آیا وقت آن نرسیده كه با سیاست ها و آموزش های مختلف، این ذهنیات و افكار پوچ را از ذهن افراد محو نماییم؟ آیا از این همه حوادث و مرگ و میر های ناشی از عدم توجه به آموزش و فنون و تكنیك های رانندگی نباید درس بگیریم؟ آیا زمان آن نرسیده كه در کنار روش تعقیب و تنبیه، از روش های دیگری همچون آموزش های ریشه ای و اصولی استفاده نموده و تلاش بیشتری را در جهت تغییر این گونه نگرش ها، مبذول نماییم؟

نوع مطلب :
برچسب ها :
درباره وبلاگ


ضمن خیر مقدم به شما بازدیدکننده عزیزبه استحضار شما دوست عزیز می رساند که مرکز بین المللی رانندگی کریمی با تجربیات بین المللی و اساتید فوق حرفه ای در سطوح مختلف جهت برگزاری دوره های مختلف از سطح مبتدی برای گواهینامه دارهای فاقد مهارت تا سطح فوق حرفه ای برای ریس اعلام آمادگی دارد. تجربه+دانش+تعهد+تخصص بین المللی=آسایش و آرامش شما دوست عزیز. کیفیت اتفاقی نیست. موفقیت شما آروزی ماست. باما حرفه ای شوید. یک بار رانندگی رابیاموزید وبرای همیشه از رانندگی خود لذت واقعی راببرید. مطالب این وبلاگ کاملا تخصصی بوده و توصیه می شود از کلیه صفحات بازدید به عمل آورید. ازکلیه متخصصین بین المللی برای برگزاری دوره های مختلف در داخل و خارج دعوت به همکاری می گردد، لطفا رزومه کاری خارج از کشور خود را برای ما ارسال فرمایید.

مدیر وبلاگ : ramtin karimi
نویسندگان
نظرسنجی
نظرشما در مورد پروتال بین المللی رانندگی کریمی چیست؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 

رنک الکسا

دیکشنری

اوقات شرعی

كد ساعت و تاريخ

پیج رنک

وضعیت آب و هوا

حدیث

رنک الکسا

ابزار امتیاز دهی

تماس با ما
پرتال آموزشی و استخدامی
نایت اسکین-ابزار گوکل
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by Night-Skin

نایت اسکین ، مرجع قالب و ابزارهای وبلاگ نویسیابزار معرفی وبلاگ به دوستان

استخدام نیوز
سیستم افزایش آمار هوشمند تک باکس

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service